kladzeniedachow

montaż

Nie warto inwestować w panele

Panele jest to domena dzisiejszych czasów. Jak dobrze wiadomo w dzisiejszych czasach zwykło się oszczędzać na wszystkim. To i deski to nie ominęło i ludzie kombinowali przez lata, jakby zrobić jakąś imitacje deski i wpadli na pomysł paneli. Jak możemy się domyślać może i z zewnątrz daje to oczekiwane efekty, ale z wewnątrz gdybyśmy się tak przyjrzeli to może się okazać, ze to co z zewnątrz jest złotem w środku nie jest warte niczego. Tak właśnie jest z panelami. Mało kto wie, ale panele mają dużo wad, przez właśnie cenę, która miała być z założenia bardzo niska, przez co i jakość takowa jest.

 

Zarysowania

 

Co stanie się w sytuacji gdy zarysujemy deskę? Najprawdopodobniej zatrudnimy do roboty naszą kochaną pastę przejedziemy przez drewno i one następnie po jakimś czasie wróci do swoich pierwotnych kształtów. To jednak stanie się gdy zarysujemy panele? Farba, która je pokrywa będzie uszkodzona co za tym idzie nie będziemy mieli żadnej możliwości poprawy jakości paneli. Tak to właśnie jest, że tanie nie zawsze może być dobre, albo mieć chociaż szansę na bycie dobrym.

 

Czym są panele?

 

Mało kto z nas wie, ale panele to de facto odpadki, czyli po prostu trociny, które następnie tłoczono w maszynie + nadano im jakiś tam kształt i narzucono jakąś warstwę farby, która ma imitować drewno. Chyba już samo przez się mówi dlaczego nazwałem panele imitacją drewna? Bo one są nimi po prostu i takie też było założenie projektantów, którzy to pierwsi opracowali panele.